Mageia CZ&SK wiki

Wiki pro Oficiální české a slovenské stránky komunitní linuxové distribuce Mageia

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


9:download

Stažení Mageie 9

Instalační média

  • Všechny stažené ISO soubory s Mageiou 9 jsou hybridní, což znamená, že je můžete vypálit na DVD nebo pomocí jednoduchého GUI nástroje nahrát na USB disk (doporučujeme program isodumper) a potom tento USB disk použít jako instalační médium.

Informace a doporučení:

  • U DVD máte na výběr z 64bitové verze nebo 32bitové, podle toho, jaký hardware používáte. DVD obsahuje kompletní českou lokalizaci. Váháte-li mezi 32/64 bitovou verzí, protože nevíte, jaký máte počítač, pak zvolte 32bitovou verzi. Touto volbou nic nepokazíte, protože 32bitový systém lze spustit i na 64bitovém počítači (naopak to nepůjde).
  • Live DVD nepoužívejte pro povýšení distribuce!
  • Jaké programy používat pro stahování ISO souborů se dozvíte v sekci Jak stahovat ISO soubory.
  • Před použitím staženého ISO souboru byste měli provést kontrolu správného stažení ISO souboru, jak na to se dozvíte v sekci Kontrola staženého ISO souboru pomocí funkce SHA512.
  • Jak správně vypálit stažený ISO soubor se dozvíte v sekci Jak vypálit ISO soubor.

ISO soubory a jejich kontrolní součty můžete stahovat ze stránky pro stažení.

Mageia DVD

  • DVD ISO může být použito k instalaci všech prostředí jako je Plasma 5, GNOME, LXDE, ap. Během instalace jsou přidány zdroje, což znamená možnost doinstalování více softwaru neobsažený na DVD nebo aktualizace balíčků.

Mageia Live DVD

Live DVD nepoužívejte pro povýšení systému !!!

  • Je speciální Live DVD, ze kterého lze systém přímo spustit bez nutnosti instalace - nic se nezapisuje na pevný disk. Můžete tak Mageiu jednoduše vyzkoušet, protože její spuštění a nastavení není vůbec složité. Zalíbí-li se vám, je možné ji kdykoliv naklonovat na pevný disk vašeho počítače pomocí ikony na ploše “Instalovat“.
  • Máte na výběr prostředí Plasma 5, GNOME a mnoho dalších.
  • Kvůli omezené kapacitě Live DVD, budete pro pozdější instalaci dalších programů potřebovat dobrý přístup k Internetu - musíte si nejprve nastavit zdroje se softwarem. Ze stejného důvodu (omezená kapacita) existují různá DVD pro různá grafická prostředí (Plasma5/GNOME).</wrap>

Síťová instalace

Tyto minimální obrazy spustí instalaci pomocí internetového připojení. Pro více informací o instalaci přes síť přejděte navštivte stránku Síťová instalace. Stahovat můžete z webu mageia.org

9/download.txt · Poslední úprava: 2023/06/07 18:04 autor: joelp