Mageia CZ&SK wiki

Wiki pro Oficiální české a slovenské stránky komunitní linuxové distribuce Mageia

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


software:internet:hamachi

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
software:internet:hamachi [2014/05/05 21:33] – Oprava pravopisných chyb vybiralsoftware:internet:hamachi [2014/10/25 13:14] (aktuální) – upraveno mimo DokuWiki 127.0.0.1
Řádek 117: Řádek 117:
 systemctl restart logmein-hamachi systemctl restart logmein-hamachi
 </code> </code>
 +
 +===== Firewall =====
 +
 +Jelikož v sobě Mageia obsahuje zabudovanou bránu Firewall, je nutné v této bráně deaktivovat ochranu portů, které budou používány při práci s Hamachi.
 +
 +<WRAP center round important>
 +Výše uvedený odstavec se týká i portu pro odezvu serveru (ping)! Abyste tedy mohli na někoho z Hamachi sítě vyslat ping tak, aby se Vám dostalo odpovědi, musí mít cílový počítač vypnutou ochranu v bráně Firewall na port pro ping.
 +</WRAP>
 +
 +Uveďme si příklad:
 +Budeme chtít pomocí Hamachi zpřístupnit webový server Apache, který běží na portu 80. Kromě samotného vytvoření a nakonfigurování serveru musíme vypnout v bráně Firewall i ochranu na port 80.
 +
 +Můžeme tak učinit v Ovládacím centru Mageia. V levém sloupci klepněte na Bezpečnost -> Nastavit Váš osobní Firewall. Zvolte, které porty chcete pro komunikaci přes Hamachi povolit (v tomto případě Webový server). Porty můžete dopsat i ručně klepnutím na tlačítko Pokročilé nacházející se pod seznamem portů. Po té klepneme na **OK**, vybereme rozhraní, která MAJÍ být chráněna Firewallem a opět klepneme na OK. Tím máme hotovo a webový server je nyní přístupný přes Hamachi všem členům Vaší Hamachi sítě.
 +
 +<WRAP center round box 95%>
 +{{:software:internet:hamachi:firewall-povoleni-portu.png|}}
 +</WRAP>
  
 <WRAP center round important> <WRAP center round important>
-Je vysoce přavděpodobné, že se bude Hamachi zdát naprosto v pořádku, ale nebude možné komunikovat mezi počítači (správnost komunikace můžete odzkoušet pomocí příkazu **ping IP_ADRESA**, kde IP_ADRESA je IP adresa z Hamachi nějakého člena Hamachi sítě, jejíž jste členem). Tato chyba je zapříčiněna "dohady" mezi používáním protokolu IPv4 a IPv6. Silně proto doporučujeme nastavit používání protokolu IPv4 a IPv6 úplně vynechat. Můžete tak učinit tímto příkazem:+Je vysoce přavděpodobné, že se bude Hamachi zdát naprosto v pořádku, ale nebude možné komunikovat mezi počítači (správnost komunikace můžete odzkoušet pomocí příkazu **ping IP_ADRESA**, kde IP_ADRESA je IP adresa z Hamachi nějakého člena Hamachi sítě, jejíž jste členem). Tato chyba je zapříčiněna "dohady" mezi používáním protokolu IPv4 a IPv6. Silně proto doporučujeme nastavit používání protokolu IPv4 a protokol IPv6 úplně vynechat. Můžete tak učinit tímto příkazem:
 <code> <code>
 hamachi set-ip-mode ipv4 hamachi set-ip-mode ipv4
Řádek 127: Řádek 144:
 </WRAP> </WRAP>
  
 +V této chvíli by Vám Hamachi mělo běžet a Vy byste měli mít možnost s ním pracovat pomocí konzole (terminálu). Více informací se o tomto způsobu používání můžete dočíst v souboru **/opt/logmein-hamachi/README**.
  
 ====== Haguichi ====== ====== Haguichi ======
  
 <WRAP round box bgblue> <WRAP round box bgblue>
-{{:software:internet:hamachi:haguichi.png?60&nolink |Haguichi}}Haguichi je grafická nástavba pro LogMeIn Hamachi, které ve výchozí instalaci dokáže na Linuxu běžet pouze v příkazové řádce (terminálu). Tento program značně usnadňuje práci s Hamachi a na Mageii je bez něj práce s Hamachi poměrně složitá záležitost.+{{:software:internet:hamachi:haguichi.png?60&nolink |Haguichi}}Haguichi je grafická nástavba pro LogMeIn Hamachi, které ve výchozí instalaci dokáže na Linuxu běžet pouze v příkazové řádce (terminálu). Tento program práci s LogMeIn Hamachi značně usnadňuje.
 </WRAP> </WRAP>
  
Řádek 173: Řádek 191:
 Pokud se Vám Haguichi spustí v systémové části panelu, zobrazí se tam jeho ikonka. Po kliknutí na ni se Vám ukáže okno Haguichi. Pokud se Vám Haguichi spustí v systémové části panelu, zobrazí se tam jeho ikonka. Po kliknutí na ni se Vám ukáže okno Haguichi.
 </WRAP> </WRAP>
 +
 +====== Použití ======
  
 ===== Přihlášení pod účtem LogMeIn ===== ===== Přihlášení pod účtem LogMeIn =====
  
 Pravděpodobně budete chtít své Hamachi sítě ovládat i pomocí webového rozhraní LogMeIn. Toho můžete dosáhnout tak, že v menu Haguichi zvolíte **Klient -> Přihlásit se** a zadáte svůj E-Mail, který jste zdali při registraci na LogMeIn. Po zadání E-Mailu se musíte přihlásit na stránku [[https://secure.logmein.com]], kliknout na odkaz **You have 1 pending join request.** a akceptovat dotaz na propojení účtu. Toto propojení Vám navíc umožní synchronizovat své Hamachi sítě ve všech zařízeních, ve kterých jste pod tímto účtem přihlášeni. Pravděpodobně budete chtít své Hamachi sítě ovládat i pomocí webového rozhraní LogMeIn. Toho můžete dosáhnout tak, že v menu Haguichi zvolíte **Klient -> Přihlásit se** a zadáte svůj E-Mail, který jste zdali při registraci na LogMeIn. Po zadání E-Mailu se musíte přihlásit na stránku [[https://secure.logmein.com]], kliknout na odkaz **You have 1 pending join request.** a akceptovat dotaz na propojení účtu. Toto propojení Vám navíc umožní synchronizovat své Hamachi sítě ve všech zařízeních, ve kterých jste pod tímto účtem přihlášeni.
- 
-====== Použití ====== 
  
 ===== Změna přezdívky ===== ===== Změna přezdívky =====
Řádek 193: Řádek 211:
 {{:software:internet:hamachi:nova-sit.png?nolink |Nová síť}} {{:software:internet:hamachi:nova-sit.png?nolink |Nová síť}}
 {{:software:internet:hamachi:zmena-prezdivky.png?nolink |Změna přezdívky}} {{:software:internet:hamachi:zmena-prezdivky.png?nolink |Změna přezdívky}}
-</WRAP> 
- 
-===== Firewall ===== 
- 
-Jelikož v sobě Mageia obsahuje zabudovanou bránu Firewall, je nutné v této bráně deaktivovat ochranu portů, které budou používány při práci s Hamachi. 
- 
-<WRAP center round important> 
-Výše uvedený odstavec se týká i portu pro odezvu serveru (ping)! Abyste tedy mohli na někoho z Hamachi sítě vyslat ping tak, aby se Vám dostalo odpovědi, musí mít cílový počítač vypnutou ochranu v bráně Firewall na port pro ping. 
-</WRAP> 
- 
-Uveďme si příklad: 
-Budeme chtít pomocí Hamachi zpřístupnit webový server Apache, který běží na portu 80. Kromě samotného vytvoření a nakonfigurování serveru musíme vypnout v bráně Firewall i ochranu na port 80. 
- 
-Můžeme tak učinit v Ovládacím centru Mageia. V levém sloupci klepněte na Bezpečnost -> Nastavit Váš osobní Firewall. Zvolte, které porty chcete pro komunikaci přes Hamachi povolit (v tomto případě Webový server). Porty můžete dopsat i ručně klepnutím na tlačítko Pokročilé nacházející se pod seznamem portů. Po té klepneme na **OK**, vybereme rozhraní, která NEMAJÍ být chráněna Firewallem a opět klepneme na OK. Tím máme hotovo a webový server je nyní přístupný přes Hamachi všem členům Vaší Hamachi sítě. 
- 
-<WRAP center round box 95%> 
-{{:software:internet:hamachi:firewall-povoleni-portu.png|}} 
 </WRAP> </WRAP>
software/internet/hamachi.1399318417.txt.gz · Poslední úprava: 2014/10/25 13:13 (upraveno mimo DokuWiki)